Trumpai apie duris (3 dalis)

Pirmuose savo straipsnių dalyje trumpai (o gal ir nelabai trumpai) aptariau ką verta žinoti apie duris (įvairias duris). Kaip ir minėjau yra daug įvairiausių durų tiek vidinių tiek ir laiko, tame tarpe įeina ir sarvuotos durys . Taip pat duris sudaro ri daug įvairiausių detalių – nuo tvirtinamų detalių iki puošiančių detalių. Taip pat trumpai pateikiau ir keletą sąvokų ir jas paaiškinau. Mano nuomone, jas būtina žinoti bet kuriam išprususiam piliečiui, ne tik kokiam durų meistrui, kad žinotų ir gerai išmanytų savo darbą. Tai, kad žinosite šiuos elementarius žodžių paaiškinimus, tikrai gyvenime netrukdys, o kaip tik pasitaikius progai galėsite pademonstruoti savo išprusimą ir išmanymą, ir tų žodžių reikšmę. Manau, kad kiekvienam žmogui yra net gi būtina žinoti ne tik kokios durys yra iš ko jos gaminamos, bet ir kas jas sudaro, na gal ne kiekvieną smulkmeną bet bent jau pagrindines detales. Taigi, tęsiu ir pateikiu dar keletą sąvokų ir jų išaiškinimų apie duris:

  1. Užlaida (arba kitaip dar vadinama anšlagas arba falcas) – tai yra tašelio arba rėmpjuostės praplatėjimas, kuris užeina ant staktos ir uždengia plyšius tarp varčios ir staktos;
  2. Varčia – tai elementas kuris uždengia ir užpildo staktos tarpus (plyšius), dažniausiai gaminamas iš skydinės arba rėminės konstrukcijos.

Leave a Reply